Vishay General Semiconductor - Diodes Division LCE8.5-E3/73
Part No.:
LCE8.5-E3/73
Datasheet:
LCE8.5-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC 1.5KE
Product details
1. How to order LCE8.5-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCE8.5-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCE8.5-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCE8.5-E3/73.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage-Breakdown(Min) 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 15.9V 15.9V 15.9V 15.9V 15.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 94A 94A 94A 94A 94A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)