Vishay General Semiconductor - Diodes Division LCE15-E3/73
Part No.:
LCE15-E3/73
Datasheet:
LCE15-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC 1.5KE
Product details
1. How to order LCE15-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCE15-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCE15-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCE15-E3/73.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26.9V 26.9V 26.9V 26.9V 26.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 56A 56A 56A 56A 56A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)