Vishay General Semiconductor - Diodes Division LCE13A-E3/73
Part No.:
LCE13A-E3/73
Datasheet:
LCE13A-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC 1.5KE
Product details
1. How to order LCE13A-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCE13A-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCE13A-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCE13A-E3/73.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 13V 13V 13V 13V 13V
Voltage-Breakdown(Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 70A 70A 70A 70A 70A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)