Vishay General Semiconductor - Diodes Division LCE12A-E3/73
Part No.:
LCE12A-E3/73
Datasheet:
LCE12A-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC 1.5KE
Product details
1. How to order LCE12A-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCE12A-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCE12A-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCE12A-E3/73.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Breakdown(Min) 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V 13.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V 19.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 75A 75A 75A 75A 75A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)