Vishay General Semiconductor - Diodes Division LCE10-E3/73
Part No.:
LCE10-E3/73
Datasheet:
LCE10-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 18.8VC 1.5KE
Product details
1. How to order LCE10-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LCE10-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCE10-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LCE10-E3/73.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Breakdown(Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 18.8V 18.8V 18.8V 18.8V 18.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 80A 80A 80A 80A 80A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)