Vishay General Semiconductor - Diodes Division ICTE18-E3/73
Part No.:
ICTE18-E3/73
Datasheet:
ICTE18-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 25.2VC 1.5KE
Product details
1. How to order ICTE18-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ICTE18-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ICTE18-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ICTE18-E3/73.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 21.2V 21.2V 21.2V 21.2V 21.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 25.2V 25.2V 25.2V 25.2V 25.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 50A 50A 50A 50A 50A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)