Vishay General Semiconductor - Diodes Division ICTE15C-E3/73
Part No.:
ICTE15C-E3/73
Datasheet:
ICTE15C-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 21.4VC 1.5KE
Product details
1. How to order ICTE15C-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ICTE15C-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ICTE15C-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ICTE15C-E3/73.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 17.6V 17.6V 17.6V 17.6V 17.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 21.4V 21.4V 21.4V 21.4V 21.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 60A 60A 60A 60A 60A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)