Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04P9V4B-E3/73
Part No.:
BZW04P9V4B-E3/73
Datasheet:
BZW04P9V4B-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL
Product details
1. How to order BZW04P9V4B-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BZW04P9V4B-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04P9V4B-E3/73?
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 9.4V 9.4V 9.4V 9.4V 9.4V
Voltage-Breakdown(Min) 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 25.7A 25.7A 25.7A 25.7A 25.7A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W