Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04P239B-E3/54
Part No.:
BZW04P239B-E3/54
Datasheet:
BZW04P239B-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 239VWM 384VC DO204AL
Product details
1. How to order BZW04P239B-E3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BZW04P239B-E3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04P239B-E3/54?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 239V 239V 239V 239V 239V
Voltage-Breakdown(Min) 266V 266V 266V 266V 266V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 384V 384V 384V 384V 384V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.1A 1.1A 1.1A 1.1A 1.1A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W