Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZW04P136HE3/73
Part No.:
BZW04P136HE3/73
Datasheet:
BZW04P136HE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 136VWM 219VC DO204AL
Product details
1. How to order BZW04P136HE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BZW04P136HE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZW04P136HE3/73?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 136V 136V 136V 136V 136V
Voltage-Breakdown(Min) 152V 152V 152V 152V 152V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 219V 219V 219V 219V 219V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.8A 1.8A 1.8A 1.8A 1.8A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W