BZT52C7V5-G3-18.pdf
| Image |  |
| Series | BZT52-G | BZT52-G | BZT52-G | BZT52-G | BZT52-G |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 410 mW | 410 mW | 410 mW | 410 mW | 410 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 4 Ohms | 4 Ohms | 4 Ohms | 4 Ohms | 4 Ohms |
| Operating Temperature | 7.5 V | 7.5 V | 7.5 V | 7.5 V | 7.5 V |
| Supplier Device Package | 100 nA @ 5 V | 100 nA @ 5 V | 100 nA @ 5 V | 100 nA @ 5 V | 100 nA @ 5 V |