Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZD17C120P-E3-18
Part No.:
BZD17C120P-E3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
DO-219AB
Datasheet:
BZD17C120P-E3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 120V 800MW DO219AB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order BZD17C120P-E3-18 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BZD17C120P-E3-18 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZD17C120P-E3-18?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance - - - - -
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 800 mW 800 mW 800 mW 800 mW 800 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case - - - - -
Impedance (Max) (Zzt) -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Operating Temperature 120 V 120 V 120 V 120 V 120 V
Supplier Device Package 1 µA @ 91 V 1 µA @ 91 V 1 µA @ 91 V 1 µA @ 91 V 1 µA @ 91 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA