Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP6.5A-E3/73
Part No.:
5KP6.5A-E3/73
Datasheet:
5KP6.5A-E3/73.pdf
Product details
1. How to order 5KP6.5A-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 5KP6.5A-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP6.5A-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP6.5A-E3/73.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage-Breakdown(Min) 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V 7.22V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V 11.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 446A 446A 446A 446A 446A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)