Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP48HE3/73
Part No.:
5KP48HE3/73
Datasheet:
5KP48HE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 85.5VC P600
Product details
1. How to order 5KP48HE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 5KP48HE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP48HE3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP48HE3/73.
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Breakdown(Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 85.5V 85.5V 85.5V 85.5V 85.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 58.5A 58.5A 58.5A 58.5A 58.5A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)