Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP188-E3/73
Part No.:
5KP188-E3/73
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
P600, Axial
Datasheet:
5KP188-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 344VC P600
Product details
1. How to order 5KP188-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 5KP188-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP188-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP188-E3/73.
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 188V 188V 188V 188V 188V
Voltage-Breakdown(Min) 209V 209V 209V 209V 209V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 344V 344V 344V 344V 344V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 14.5A 14.5A 14.5A 14.5A 14.5A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)