Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP15-E3/54
Part No.:
5KP15-E3/54
Datasheet:
5KP15-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC P600
Product details
1. How to order 5KP15-E3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 5KP15-E3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP15-E3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP15-E3/54.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 15V 15V 15V 15V 15V
Voltage-Breakdown(Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26.9V 26.9V 26.9V 26.9V 26.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 186A 186A 186A 186A 186A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)