Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP14A-E3/51
Part No.:
5KP14A-E3/51
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
5KP14A-E3/51.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC P600
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 5KP14A-E3/51 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 5KP14A-E3/51 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP14A-E3/51?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP14A-E3/51.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 14V 14V 14V 14V 14V
Voltage-Breakdown(Min) 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V 15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V 23.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 216A 216A 216A 216A 216A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)