Vishay General Semiconductor - Diodes Division 5KP120A-E3/51
Part No.:
5KP120A-E3/51
Datasheet:
5KP120A-E3/51.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC P600
Product details
1. How to order 5KP120A-E3/51 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 5KP120A-E3/51 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP120A-E3/51?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP120A-E3/51.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 120V 120V 120V 120V 120V
Voltage-Breakdown(Min) 133V 133V 133V 133V 133V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 193V 193V 193V 193V 193V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 25.9A 25.9A 25.9A 25.9A 25.9A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)