Vishay General Semiconductor - Diodes Division 3KASMC20HE3/9AT
Part No.:
3KASMC20HE3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
3KASMC20HE3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO214AB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 3KASMC20HE3/9AT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 3KASMC20HE3/9AT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KASMC20HE3/9AT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Part Number TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Breakdown(Min) 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 35.8V 35.8V 35.8V 35.8V 35.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 83.8A 83.8A 83.8A 83.8A 83.8A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)