Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC8.2CAHE3/9AT
Part No.:
1.5SMC8.2CAHE3/9AT
Datasheet:
1.5SMC8.2CAHE3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC SMC
Product details
1. How to order 1.5SMC8.2CAHE3/9AT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5SMC8.2CAHE3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC8.2CAHE3/9AT?
Image 1.5SMC36CAHE3/9AT 1.5SMC160AHE3_A/I 1.5SMC200AHE3_A/I 1.5SMC51AHE3_A/I 1.5SMC56AHE3_A/I
Part Number 1.5SMC36CAHE3/9AT 1.5SMC160AHE3_A/I 1.5SMC200AHE3_A/I 1.5SMC51AHE3_A/I 1.5SMC56AHE3_A/I
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 7.02V 7.02V 7.02V 7.02V 7.02V
Voltage-Breakdown(Min) 7.79V 7.79V 7.79V 7.79V 7.79V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 12.1V 12.1V 12.1V 12.1V 12.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 124A 124A 124A 124A 124A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)