Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC510A-E3/9AT
Part No.:
1.5SMC510A-E3/9AT
Datasheet:
1.5SMC510A-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 434VWM 698VC SMC
Product details
1. How to order 1.5SMC510A-E3/9AT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5SMC510A-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC510A-E3/9AT?
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 434V 434V 434V 434V 434V
Voltage-Breakdown(Min) 485V 485V 485V 485V 485V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 698V 698V 698V 698V 698V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.15A 2.15A 2.15A 2.15A 2.15A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)