Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC400A-E3/9AT
Part No.:
1.5SMC400A-E3/9AT
Datasheet:
1.5SMC400A-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 342VWM 548VC SMC
Product details
1. How to order 1.5SMC400A-E3/9AT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5SMC400A-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC400A-E3/9AT?
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 342V 342V 342V 342V 342V
Voltage-Breakdown(Min) 380V 380V 380V 380V 380V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 548V 548V 548V 548V 548V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.7A 2.7A 2.7A 2.7A 2.7A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)