Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5SMC16AHE3/9AT
Part No.:
1.5SMC16AHE3/9AT
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
1.5SMC16AHE3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1.5SMC16AHE3/9AT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5SMC16AHE3/9AT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5SMC16AHE3/9AT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1.5SMC36CAHE3/9AT 1.5SMC160AHE3_A/I 1.5SMC200AHE3_A/I 1.5SMC51AHE3_A/I 1.5SMC56AHE3_A/I
Part Number 1.5SMC36CAHE3/9AT 1.5SMC160AHE3_A/I 1.5SMC200AHE3_A/I 1.5SMC51AHE3_A/I 1.5SMC56AHE3_A/I
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 13.6V 13.6V 13.6V 13.6V 13.6V
Voltage-Breakdown(Min) 15.2V 15.2V 15.2V 15.2V 15.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 22.5V 22.5V 22.5V 22.5V 22.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 66.7A 66.7A 66.7A 66.7A 66.7A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)