Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE8.2HE3/73
Part No.:
1.5KE8.2HE3/73
Datasheet:
1.5KE8.2HE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC 1.5KE
Product details
1. How to order 1.5KE8.2HE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE8.2HE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE8.2HE3/73?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 6.63V 6.63V 6.63V 6.63V 6.63V
Voltage-Breakdown(Min) 7.38V 7.38V 7.38V 7.38V 7.38V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 12.5V 12.5V 12.5V 12.5V 12.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 120A 120A 120A 120A 120A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)