Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE75HE3/73
Part No.:
1.5KE75HE3/73
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
1.5KE75HE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 60.7VWM 109VC 1.5KE
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1.5KE75HE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE75HE3/73 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE75HE3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5KE75HE3/73.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60.7V 60.7V 60.7V 60.7V 60.7V
Voltage-Breakdown(Min) 67.5V 67.5V 67.5V 67.5V 67.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 109V 109V 109V 109V 109V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 13.9A 13.9A 13.9A 13.9A 13.9A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)