Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE62CHE3/54
Part No.:
1.5KE62CHE3/54
Datasheet:
1.5KE62CHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 50.2VWM 89VC 1.5KE
Product details
1. How to order 1.5KE62CHE3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE62CHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE62CHE3/54?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 50.2V 50.2V 50.2V 50.2V 50.2V
Voltage-Breakdown(Min) 55.8V 55.8V 55.8V 55.8V 55.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 89V 89V 89V 89V 89V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 16.9A 16.9A 16.9A 16.9A 16.9A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)