Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE51HE3/73
Part No.:
1.5KE51HE3/73
Datasheet:
1.5KE51HE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 41.3VWM 73.5VC 1.5KE
Product details
1. How to order 1.5KE51HE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE51HE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE51HE3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5KE51HE3/73.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 41.3V 41.3V 41.3V 41.3V 41.3V
Voltage-Breakdown(Min) 45.9V 45.9V 45.9V 45.9V 45.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 73.5V 73.5V 73.5V 73.5V 73.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 20.4A 20.4A 20.4A 20.4A 20.4A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)