Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE39CHE3/73
Part No.:
1.5KE39CHE3/73
Datasheet:
1.5KE39CHE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC 1.5KE
Product details
1. How to order 1.5KE39CHE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE39CHE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE39CHE3/73?
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 31.6V 31.6V 31.6V 31.6V 31.6V
Voltage-Breakdown(Min) 35.1V 35.1V 35.1V 35.1V 35.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 56.4V 56.4V 56.4V 56.4V 56.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 26.6A 26.6A 26.6A 26.6A 26.6A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)