Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE33CHE3/73
Part No.:
1.5KE33CHE3/73
Datasheet:
1.5KE33CHE3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC 1.5KE
Product details
1. How to order 1.5KE33CHE3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE33CHE3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE33CHE3/73?
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26.8V 26.8V 26.8V 26.8V 26.8V
Voltage-Breakdown(Min) 29.7V 29.7V 29.7V 29.7V 29.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 47.7V 47.7V 47.7V 47.7V 47.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 31.4A 31.4A 31.4A 31.4A 31.4A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)