Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE33CHE3/54
Part No.:
1.5KE33CHE3/54
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
1.5KE33CHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC 1.5KE
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1.5KE33CHE3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE33CHE3/54 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE33CHE3/54?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26.8V 26.8V 26.8V 26.8V 26.8V
Voltage-Breakdown(Min) 29.7V 29.7V 29.7V 29.7V 29.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 47.7V 47.7V 47.7V 47.7V 47.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 31.4A 31.4A 31.4A 31.4A 31.4A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)