Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE300CA-E3/73
Part No.:
1.5KE300CA-E3/73
Datasheet:
1.5KE300CA-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 256VWM 414VC 1.5KE
Product details
1. How to order 1.5KE300CA-E3/73 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE300CA-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE300CA-E3/73?
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 256V 256V 256V 256V 256V
Voltage-Breakdown(Min) 285V 285V 285V 285V 285V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 414V 414V 414V 414V 414V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.6A 3.6A 3.6A 3.6A 3.6A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)