Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE170-E3/54
Part No.:
1.5KE170-E3/54
Datasheet:
1.5KE170-E3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 138VWM 244VC 1.5KE
Product details
1. How to order 1.5KE170-E3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE170-E3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE170-E3/54?
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 138V 138V 138V 138V 138V
Voltage-Breakdown(Min) 153V 153V 153V 153V 153V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 244V 244V 244V 244V 244V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.1A 6.1A 6.1A 6.1A 6.1A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)