Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE15HE3/54
Part No.:
1.5KE15HE3/54
Datasheet:
1.5KE15HE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 12.1VWM 22VC 1.5KE
Product details
1. How to order 1.5KE15HE3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KE15HE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KE15HE3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5KE15HE3/54.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 12.1V 12.1V 12.1V 12.1V 12.1V
Voltage-Breakdown(Min) 13.5V 13.5V 13.5V 13.5V 13.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 22V 22V 22V 22V 22V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 68.2A 68.2A 68.2A 68.2A 68.2A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)