Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KA6.8AHE3/54
Part No.:
1.5KA6.8AHE3/54
Datasheet:
1.5KA6.8AHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC 1.5KA
Product details
1. How to order 1.5KA6.8AHE3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KA6.8AHE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KA6.8AHE3/54?
Image TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Part Number TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 5.8V 5.8V 5.8V 5.8V 5.8V
Voltage-Breakdown(Min) 6.45V 6.45V 6.45V 6.45V 6.45V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 143A 143A 143A 143A 143A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)