Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KA27AHE3/54
Part No.:
1.5KA27AHE3/54
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
1.5KA27AHE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC 1.5KA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1.5KA27AHE3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KA27AHE3/54 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KA27AHE3/54?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Part Number TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 23.1V 23.1V 23.1V 23.1V 23.1V
Voltage-Breakdown(Min) 25.7V 25.7V 25.7V 25.7V 25.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 37.5V 37.5V 37.5V 37.5V 37.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 40A 40A 40A 40A 40A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)