Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KA20HE3/54
Part No.:
1.5KA20HE3/54
Datasheet:
1.5KA20HE3/54.pdf
Description:
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC 1.5KA
Product details
1. How to order 1.5KA20HE3/54 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1.5KA20HE3/54 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5KA20HE3/54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5KA20HE3/54.
Image TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Part Number TPSMA24AHE3_B/H 3KASMC26AHM3_A/H 3KASMC36AHM3_B/H 3KASMC33AHM3_B/H 3KASMC26AHM3_B/H
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 16.2V 16.2V 16.2V 16.2V 16.2V
Voltage-Breakdown(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 29.1V 29.1V 29.1V 29.1V 29.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 51.5A 51.5A 51.5A 51.5A 51.5A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)