Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y40222K49000Q6R
Part No.:
Y40222K49000Q6R
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Y40222K49000Q6R.pdf
Description:
RES SMD 2.49KOHM 0.02% 1/5W 0805
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y40222K49000Q6R on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y40222K49000Q6R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y40222K49000Q6R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series FRSM FRSM FRSM FRSM FRSM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2.49 kOhms 2.49 kOhms 2.49 kOhms 2.49 kOhms 2.49 kOhms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm) 0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)