Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y40212K21000T0W
Part No.:
Y40212K21000T0W
Datasheet:
Y40212K21000T0W.pdf
Description:
FRSM0603 2K2100 TCR0.2 0.01% B W
Product details
1. How to order Y40212K21000T0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y40212K21000T0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y40212K21000T0W?
Resistance 2.21 kOhms 2.21 kOhms 2.21 kOhms 2.21 kOhms 2.21 kOhms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)