Y4021104R000A6R.pdf
| Image |  |
| Series | FRSM | FRSM | FRSM | FRSM | FRSM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 104 Ohms | 104 Ohms | 104 Ohms | 104 Ohms | 104 Ohms |
| Tolerance | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) | 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) | 0.025 (0.64mm) |