Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y4013470R000F9W
Part No.:
Y4013470R000F9W
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Y4013470R000F9W.pdf
Description:
FRST0603 470R00 TCR2.5 1.0% S W
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y4013470R000F9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y4013470R000F9W price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y4013470R000F9W?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series FRST FRST FRST FRST FRST
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 470 Ohms 470 Ohms 470 Ohms 470 Ohms 470 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±2.5ppm/°C ±2.5ppm/°C ±2.5ppm/°C ±2.5ppm/°C ±2.5ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 220°C -55°C ~ 220°C -55°C ~ 220°C -55°C ~ 220°C -55°C ~ 220°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)