Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174656R0000T0L
Part No.:
Y174656R0000T0L
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Y174656R0000T0L.pdf
Description:
SMR3DZ 56R000 TCR0.2 0.01% B B
Product details
1. How to order Y174656R0000T0L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y174656R0000T0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y174656R0000T0L?
Package/Case 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 56 Ohms 56 Ohms 56 Ohms 56 Ohms 56 Ohms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)