Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y17462K76000T9L
Part No.:
Y17462K76000T9L
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Y17462K76000T9L.pdf
Description:
SMR3DZ 2K7600 TCR0.2 0.01% S B
Product details
1. How to order Y17462K76000T9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y17462K76000T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y17462K76000T9L?
Package/Case 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2.76 kOhms 2.76 kOhms 2.76 kOhms 2.76 kOhms 2.76 kOhms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)