Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y17462K49950T9L
Part No.:
Y17462K49950T9L
Datasheet:
Y17462K49950T9L.pdf
Description:
SMR3DZ 2K4995 TCR0.2 0.01% S B
Product details
1. How to order Y17462K49950T9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y17462K49950T9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y17462K49950T9L?
Resistance 2.4995 kOhms 2.4995 kOhms 2.4995 kOhms 2.4995 kOhms 2.4995 kOhms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)