Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1746120R000D9L
Part No.:
Y1746120R000D9L
Datasheet:
Y1746120R000D9L.pdf
Description:
SMR3DZ 120R000 TCR0.2 0.5% S B
Product details
1. How to order Y1746120R000D9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1746120R000D9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1746120R000D9L?
Resistance 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)