Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1746120R000B9L
Part No.:
Y1746120R000B9L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Y1746120R000B9L.pdf
Description:
SMR3DZ 120R000 TCR0.2 0.1% S B
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order Y1746120R000B9L on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1746120R000B9L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1746120R000B9L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead 3017 J-Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ SMR1DZ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms 120 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm) 0.287 L x 0.170 W (7.29mm x 4.32mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)