Y1745796R000B2R.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 2512 J-Lead | 2512 J-Lead | 2512 J-Lead | 2512 J-Lead | 2512 J-Lead |
| Series | SMR1DZ | SMR1DZ | SMR1DZ | SMR1DZ | SMR1DZ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 796 Ohms | 796 Ohms | 796 Ohms | 796 Ohms | 796 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil | Metal Foil |
| TemperatureCoefficient | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C | ±0.2ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) | 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) | 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) | 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) | 0.236 L x 0.126 W (5.99mm x 3.20mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.110 (2.79mm) | 0.110 (2.79mm) | 0.110 (2.79mm) | 0.110 (2.79mm) | 0.110 (2.79mm) |