Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1636402R000T0W
Part No.:
Y1636402R000T0W
Datasheet:
Y1636402R000T0W.pdf
Description:
VSMP0603 402R00 TCR0.2 0.01% B W
Product details
1. How to order Y1636402R000T0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1636402R000T0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1636402R000T0W?
Resistance 402 Ohms 402 Ohms 402 Ohms 402 Ohms 402 Ohms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)