Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1636400R000T0W
Part No.:
Y1636400R000T0W
Datasheet:
Y1636400R000T0W.pdf
Description:
VSMP0603 400R000 TCR0.2 0.01% B
Product details
1. How to order Y1636400R000T0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1636400R000T0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1636400R000T0W?
Resistance 400 Ohms 400 Ohms 400 Ohms 400 Ohms 400 Ohms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)