Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1636330R000Q9W
Part No.:
Y1636330R000Q9W
Datasheet:
Y1636330R000Q9W.pdf
Description:
VSMP0603 330R00 TCR0.2 0.02% S W
Product details
1. How to order Y1636330R000Q9W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y1636330R000Q9W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y1636330R000Q9W?
Resistance 330 Ohms 330 Ohms 330 Ohms 330 Ohms 330 Ohms
Tolerance ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02% ±0.02%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)