Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y16362K21000T0W
Part No.:
Y16362K21000T0W
Datasheet:
Y16362K21000T0W.pdf
Description:
VSMP0603 2K2100 TCR0.2 0.01% B W
Product details
1. How to order Y16362K21000T0W on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the Y16362K21000T0W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y16362K21000T0W?
Resistance 2.21 kOhms 2.21 kOhms 2.21 kOhms 2.21 kOhms 2.21 kOhms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive Non-Inductive
TemperatureCoefficient ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C ±0.2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm) 0.025 (0.64mm)